Založ si blog

Prečo si ticho?

Dnes sa nebudem zaoberať politickou otázkou, skôr by som chcela zdôrazniť existenčný problém bytia. Je to len môj čisto subjektívny názor a subjektívne nazeranie na svet. Táto otázka väčšinou pôsobí negatívne, keď ju niekto položí. Môže však aj znamenať, že človek oproti nám očakáva odpoveď – spätnú väzbu na to, čo nám povedal.

Neraz sme ticho zo strachu, inokedy sme zamyslení nad udalosťami, ktoré sa síce už stali dávno, ale predsa sa nám silno vryli do pamäti. Dobiedzajúce myšlienky prečo som konal/a  tak ako som konal/a? Mohol/mohla  som povedať vtedy niečo na to? Prečo som odpovedal/a a reagoval/a takto?

Človek je ticho z mnohých dôvodov. Sú ľudia, ktorí mlčia, pretože ich nikto nepočúva. Možno sa aj kedysi o túto pozornosť  „byť vypočutý „ pokúšali, ale neskôr rezignovali. Sú taktiež ľudia, ktorí by sa aj radi s niekým porozprávali, ale nemajú s kým (príkladom sú napr. seniori). Niektorí sú ticho, lebo vidia, že nech by čokoľvek povedali, tí druhí nájdu spôsob, ako sa to nedá.

Ticho je vyjadrením totálnej úzkosti alebo neskutočného pokoja. Samotné ticho dokáže byť nabité rôznymi odpoveďami. Aj keď na najkrajšie momenty v živote nie je reč potrebná, niekto slovnú odpoveď potrebuje. Sú to veci ako „som tu pre teba“ alebo „mám ťa rád/rada“. Je však na našej všímavosti, či človek v našej blízkosti mlčí len preto, že nemá čo povedať a chce byť sám alebo túži po vypočutí a najradšej by sa vykričal do celého sveta, nech už má na srdci čokoľvek. Ticho prehlušia aj neverbálne prejavy – smiech, slzy, krik, objatie či bozk.

Ale pamätajte si jednu dôležitú vec – nikdy neviete, kedy je ten posledný deň, že môžete niekomu niečo povedať. Keď si uvedomíte túto skutočnosť, tak budete radi, že tú príležitosť ešte stále máte.  A aj na základe tejto skutočnosti, že neviete kedy príde „súdny deň“, snažte sa od každého odchádzať s úsmevom, nie rozchádzať sa s hnevom, hádkami, nadávkami a nepríjemnými slovnými útokmi (odstavec vznikol vďaka osobám tam hore† – venované ich pamiatke).

 

Foto: time1.site

Politická spletenina – Večerníček sa začína

14.01.2021

Politická spletenina Takto sa príbeh politický začína, Dedo Večerníček hviezdičky už zažína. Predtým deti, než skočíte do postieľky, rozpoviem vám nekončiace pletky. Je doba, keď psychika dole padá, veď vidí aká schopná je naša vláda. Ani deti o sladkosť sa takto nepovadia, po zapnutí kamier hneď jeden druhého zradia. Prečo by sa mali oni [...]

Nie vždy sa dá krásy dotýkať!

29.11.2020

Krása je pominuteľná. Tak to traduje medzi nami a mi tomu veríme. Nešpekulujeme o tomto význame, lebo to vidíme pred očami. Predsa len je v tom hlbšia myšlienka vhodná na zamyslenie. Začneme tým, že si povieme, ako sa krása definuje: Krása je – vlastnosť toho, čo sa ľudskými zmyslami alebo intelektom vníma ako veľmi pekné Stála som na balkóne a chcela som vidieť [...]

Vtipné kurikulum vité – apgrejd 2 . 0

31.10.2020

Vtipný životopis 1.0 nájdete na mojom blogu. Vďaka záujmu o rozšírenejšiu verziu a menšiu skromnosť v životopise prinášam upgradovanú verziu životopisu, doplnenú o európske štandardy. Verím, že sa pobavíte aj napriek situácii „ohrozenej zamestnanosti“. Neberte život tak vážne a usmejte sa aj napriek úskaliam. V momentálnej dobe sú to riadne šutre pod nohami, [...]

Francúzsko, Paríž, útok nožom

Útočník zabil vo Francúzsku nožom policajtku

23.04.2021 16:06, aktualizované: 16:35

Policajti útočníka zastrelili. K útoku došlo v policajnej stanici vo francúzskom meste Rambouillet.

navaľnyj

Navaľnyj ukončuje protestnú hladovku

23.04.2021 15:27

Lekári, ktorý lídra ruskej opozície Alexeja Navaľného vyšetrili, mu odporučili, aby hladovku čo najskôr ukončil.

česko rusko ambasáda

Pobaltské krajiny na znak solidarity s Českom vyhostia ruských diplomatov

23.04.2021 14:50

Estónsko, Lotyšsko a Litva vyhostia celkovo štyroch ruských diplomatov.

Marihuana

V Grécku zaistili viac ako štyri tony marihuany, zásielka smerovala na Slovensko

23.04.2021 12:40

Odhadovaná cena pašovaných drog bola zhruba 33 miliónov eur.

Monika Jendrálová

„Môžeš mať všetko, za čo si ochotný bojovať.” - JACKIE CHAN

Štatistiky blogu

Počet článkov: 63
Celková čítanosť: 157231x
Priemerná čítanosť článkov: 2496x

Autor blogu