Založ si blog

Tichý zabijak útočí nenápadne a pomaly!

Aj pomaly a nenápadne útočiaci tichý zabijak dokáže narobiť veľké škody. Dokonca škody môžu byť väčšie než jednorázová udalosť, ktorá spôsobí náhly šok. Všeobecne je tých tichých zabijakov v spoločnosti veľké množstvo a popísať všetky sa ani veľmi nedá. To by vyzeralo skôr ako manuál k tým novším typom áut. Keď by ste nim tresli po sklenenom stole, tak by to bolo kto z koho 😀 (Zrejme by vyhrala ta hrubá príručka!!!)

 

Medzi najťažšie stresové situácie, ktoré dokážu zaťažiť organizmus náhle, patrí úmrtie polovičky alebo blízkeho člena rodiny, vážny úraz alebo choroba, dokonca tam patria aj situácie ako je svadba, narodenie nového člena do rodiny alebo Vianoce a iné sviatky.

 

Žijeme v dobe kedy je stresujúce takmer všetko. Okrem stresu je to neraz úzkosť a depresia, ktorá dokáže ovplyvniť negatívne život natoľko, že človek už nemá chuť žiť. Ďalším problémom je sociálna izolácia, nedostatok podnetov a nedostatočná komunikácia. Zoberme si starých ľudí, ktorí ťažko pracovali roky a starali sa o vlastné deti! U mnohých sa stáva, že majú aj viac ako 4 deti a ani jedno sa nechce, nevie o nich postarať. Skončia v domove dôchodcov a rôznych iných hospicoch. Deti zas čoraz častejšie komunikujú cez mobily a sociálne siete, pritom celé čaro sa nachádza vonku. Len im to treba ukázať.

 

Odpovedzte si sami: Kedy ste si naposledy povedali, že ste spokojní so svojim životom?

 

Uprednostňujú sa peniaze pred láskou, kariéra pred rodinou a workoholizmus pred oddychom. Z každého rožku trošku treba, ale pozor na tie hranice, kedy by sa dalo povedať, že je to v poriadku a naopak, kedy po rokoch si človek uvedomí, že ten život len tak presvišťal. Chcete sa zobúdzať do budúcnosti s pocitom, že ste žili život alebo ho len prežívali?

 

Zdroj: Pixabay

Ministory – Zabudol, aká túžba ho kedysi hnala

09.05.2021

Toľko sa zamýšľame logickými úvahami, ktoré vyhrávajú nad tým, čo je možné a čo nie, až zabúdame na to intuitívne, čo nevidieť, a predsa to tu je. Ako môže niekto študovať hviezdy, keď sa nepozrie na hviezdnu oblohu? Rozpoviem v krátkosti… Existoval muž, ktorý videl iba logiku a fakty. Chcel študovať hviezdy – ich vznik, históriu, polohy súhvezdí [...]

Politická spletenina – Večerníček sa začína

14.01.2021

Politická spletenina Takto sa príbeh politický začína, Dedo Večerníček hviezdičky už zažína. Predtým deti, než skočíte do postieľky, rozpoviem vám nekončiace pletky. Je doba, keď psychika dole padá, veď vidí aká schopná je naša vláda. Ani deti o sladkosť sa takto nepovadia, po zapnutí kamier hneď jeden druhého zradia. Prečo by sa mali oni [...]

Nie vždy sa dá krásy dotýkať!

29.11.2020

Krása je pominuteľná. Tak to traduje medzi nami a mi tomu veríme. Nešpekulujeme o tomto význame, lebo to vidíme pred očami. Predsa len je v tom hlbšia myšlienka vhodná na zamyslenie. Začneme tým, že si povieme, ako sa krása definuje: Krása je – vlastnosť toho, čo sa ľudskými zmyslami alebo intelektom vníma ako veľmi pekné Stála som na balkóne a chcela som vidieť [...]

požiar, Irak, Hamdáníja v provincii Ninive

Tragédia na svadobnej veselici v Iraku, zomrela stovka ľudí

27.09.2023 06:17

Najmenej 100 ľudí zomrelo a vyše 150 ich utrpelo zranenia pri požiari, ktorý vypukol počas svadobných osláv v irackej provincii Ninive.

koláž hodnotové

Veľký predvolebný kompas. Diaľnica do Košíc, uťahovanie opaskov, odchod do dôchodku či kontrola hraníc: Aké sú hodnoty strán?

27.09.2023 06:00

Prečítajte si odpovede trinástich strán na sedemnásť hodnotových otázok.

Cirkev / Popolcová streda / Katolícka cirkve / Veriaci / Nábožentsvo /

Božskí podnikatelia: Cirkvi vykazujú miliardový majetok, od štátu aj tak žiadajú peniaze na platy

27.09.2023 06:00

Vlastnia školy, lekárne či cestovnú kanceláriu a obchodujú s drevom. Cirkvi však s miliardovým majetkom nevedia hospodáriť, štát žiadajú zvýšiť dotácie

vojna na Ukrajine, Rusko

ONLINE: Nechceme vstúpiť do vojny po boku Ruska, tvrdí Bielorusko

27.09.2023 05:55, aktualizované: 07:39

Bielorusko je strategickým partnerom Ruskej federácie, umožnilo presuny ruských vojsk, ale odmietlo sa aktívne zapojiť do vojny.

Monika Jendrálová

„Môžeš mať všetko, za čo si ochotný bojovať.” - JACKIE CHAN

Štatistiky blogu

Počet článkov: 64
Celková čítanosť: 232240x
Priemerná čítanosť článkov: 3629x

Autor blogu