Tichý zabijak útočí nenápadne a pomaly!

10. decembra 2018, Monika Jendrálová, Život

Aj pomaly a nenápadne útočiaci tichý zabijak dokáže narobiť veľké škody. Dokonca škody môžu byť väčšie než jednorázová udalosť, ktorá spôsobí náhly šok. Všeobecne je tých tichých zabijakov v spoločnosti veľké množstvo a popísať všetky sa ani veľmi nedá. To by vyzeralo skôr ako manuál k tým novším typom áut. Keď by ste nim tresli po sklenenom stole, tak by to bolo kto z koho 😀 (Zrejme by vyhrala ta hrubá príručka!!!)

 

Medzi najťažšie stresové situácie, ktoré dokážu zaťažiť organizmus náhle, patrí úmrtie polovičky alebo blízkeho člena rodiny, vážny úraz alebo choroba, dokonca tam patria aj situácie ako je svadba, narodenie nového člena do rodiny alebo Vianoce a iné sviatky.

 

Žijeme v dobe kedy je stresujúce takmer všetko. Okrem stresu je to neraz úzkosť a depresia, ktorá dokáže ovplyvniť negatívne život natoľko, že človek už nemá chuť žiť. Ďalším problémom je sociálna izolácia, nedostatok podnetov a nedostatočná komunikácia. Zoberme si starých ľudí, ktorí ťažko pracovali roky a starali sa o vlastné deti! U mnohých sa stáva, že majú aj viac ako 4 deti a ani jedno sa nechce, nevie o nich postarať. Skončia v domove dôchodcov a rôznych iných hospicoch. Deti zas čoraz častejšie komunikujú cez mobily a sociálne siete, pritom celé čaro sa nachádza vonku. Len im to treba ukázať.

 

Odpovedzte si sami: Kedy ste si naposledy povedali, že ste spokojní so svojim životom?

 

Uprednostňujú sa peniaze pred láskou, kariéra pred rodinou a workoholizmus pred oddychom. Z každého rožku trošku treba, ale pozor na tie hranice, kedy by sa dalo povedať, že je to v poriadku a naopak, kedy po rokoch si človek uvedomí, že ten život len tak presvišťal. Chcete sa zobúdzať do budúcnosti s pocitom, že ste žili život alebo ho len prežívali?

 

Zdroj: Pixabay